V šolski knjižnici potekajo naslednje dejavnosti:

• Oktober Mednarodni mesec šolskih knjižnic: V knjižnici bodo potekale različne dejavnosti.
  • Interesna dejavnost Svet pravljic je namenjen učencem 1. in 2. razreda. Učenci spoznavajo knjige, razvijajo svojo domišljijo, bogatijo besedni zaklad. Po prebrani pravljici poteka pogovor. Dejavnost se zaključi z delom po kotičkih (ustvarjanje, risanje, gledanje in branje knjig ter igranje).
  • Interesna dejavnost Knjižničarski krožek je namenjen učencem od 4. do 9. razreda, ki jih zanimajo skrivnosti knjižničarskega poklica. Učenci sami izberejo dan in uro, po pouku, ko bodo obiskovali dejavnost.
  • Interesna dejavnost Bralni klub je namenjena učencem od 2. – 5. razreda. Poleg branje leposlovnih in poučnih knjig se bomo tudi pogovarjali o knjigah in o prebranem.
  • Nacionalni mesec skupnega branja, 8. septembra do 10. oktobra

V knjižnici bodo potekali različni dogodki k pomenu bralne pismenosti in bralne kulture.

• 11. december mednarodni dan gora – akcija Brati gore.

V knjižnici bomo posvetili branje knjig in revij, ki govorijo, predstavijo naše gore, planine.

Projekti so predstavljeni pod zavihkom projekti: medgeneracijsko branje, mednarodni mesec šolskih knjižnic, Rastem s knjigo, Branje ne pozna meja.