Ljubljana je leta 2016 nosiła prestižni naziv Zelena prestolnica Evrope, na kar smo izjemno ponosni. A to je bil le začetek zgodbe o uspehu, ki je prinesla številna mednarodna priznanja in nagrade ter naše prelepo mesto postavila na svetovni zemljevid vodilnih mest s področja trajnosti in krožnega razvoja-

V mesecu oktobru bomo imeli ponovno možnost, da se pridružimo zbiralni akciji še uporabnih aparatov. Mali aparati so posebna wsta e-odpadkov, ki zelo hitro narašča, kar hitreje kot ostali odpadki in jih je vsako leto več. Raziskave kažejo, da se med zbranimi e-odpadki nahaja tudi 2 % še delujočih aparatov in dobro je, da jih zajamemo, saj jim tako podaljšamo njihovo uporabno dobo in zmanjšujemo porabo naravnih virov.

Vabim vas, da svoje še delujoče aparate, ki pa jih ne uporabljate več, med 1. in 21. oktobrom 2022 oddałe v poseben zabojnik za e-odpadke na Ambroževem trgu 7. Še posebej bomo veseli še delujočih računalnikov, ki jih bo podjetje ZEOS, d-o.o. nato predalo društvu Duh časa.

S sodelovanjem v akciji še dodatno utrjujemo svojo zavezo delovanja na področju trajnostnega razvoja in krožnega gospodarstva ter izboljšujemo kakovost bivanja za naše meščanke in meščane-

Upam, da se odzovete v čim večjem številu.

Zoran Janković, župan

Mestna občina Ljubljana

(Skupno 182 obiskov, današnjih obiskov 1)