Na obisku pri mladem županu, Mentorica: Anna De Domizio

Predlogi naših učencev za mladega župana

Predstavitev naše ekošole na stojnici v Ljubljani.

DSC00195

DSC00212

DSC00192

DSC00202

DSC00205

Na 1. šolski dan je vsak prvošolček OŠ Zadobrova dobil vrečko iz blaga z logotipom Ljubljana zelena prestolnica Evrope in imenom šole, da bo v njej hranil športno opremo.

IMG_20160829_123104

Poročilo za šolsko leto 2015/2016

V okviru projekta Ljubljana zelena prestolnica Evrope 2016 smo starše povabili, da so skupaj z otroki šivali vrečke iz blaga. Odzvali so se v velikem številu in zašili kar 531 vrečk.  Na vrečke smo dali natisniti ime šole in logotip Ljubljana zelena prestolnica. Vrečke so na eko dnevu učenci, starši in krajani lahko zamenjali za 10 vrečk iz polivinila.

Jan Korpar šiva vrečko skupaj z babico.  Tjaša Hvala bo najprej razrezala blago.

Tjaša Hvala bo vrečko tudi zašila.  IMG_20160505_073332 (1)

22.5.2016 pripravili eko dan s spremljevalnimi aktivnostmi. Ta dan nas je obiskal tudi e transformer, kjer so si vsi učenci šole ogledali ločevanje in ponovno uporabo elektronskih in električnih odpadkov. Starši in krajani pa so v zabojnike prinesli pokvarjene električne aparate. Nabralo se jih je kar precejšnje število.

Dan smo zaključili z eko bazarjem, kjer smo vse pripravljene izdelke in hrano ponudili staršem. Zvečer so si ogledali še prireditev, ki so jo pripravili učenci naše šole. Dan je bil zelo uspešen in vsi smo bili zadovoljni.

Sodelovali smo na likovnem festivalu Pionirskega doma Art fest. Štirje učenci in mentorja so bili nagrajeni za svojo likovno umetnino. Slika Ajdina Kajtezoviča (3.c, mentorica Mateja Trampuš), pa bo krasila eno od postajališč LPP v Ljubljani.

Spletno stran ureja: Mateja Trampuš (mateja.trampus1@guest.arnes.si)