Dan odprtih vrat za učence in učenke 9. razreda

Bodočim dijakom želijo približati poklice in delo v najsodobnejšem slovenskem proizvodnem podjetju, v katerem izdelujejo visoko kakovostne avtomobilske komponente za številne svetovno znane proizvajalce (Mercedes-Benz, Audi, BMW, …).

Učenci in njihovi starši bodo dobili vpogled v celoten postopek od razvoja naših ulitkov do njihove končne serijske proizvodnje, vključno s konstrukcijo in izdelavo orodij. Zagotovo pa jih bo navdušila tudi  avtomatizirana proizvodnja z robotsko opremljenimi stroji in proizvodnimi linijami.

Dogodek bo potekal v soboto, 16.03.2024, od 9. ure dalje v obratu Ljubljana (Litostrojska cesta 46).

Obiskovalci bodo tekom dogodka spoznali:

• kaj  delajo orodjarji, strojni tehniki, mehatroniki, elektrotehniki in inženirji strojništva (oz. drugih tehničnih poklicev),
  • proizvodnjo, v kateri ne manjka robotov in avtomatiziranih linij,
  • mlade zaposlene, ki so se ravno tako kot sedaj devetošolci pred nekaj leti odločali za poklic.

K sodelovanju so povabljene tudi srednje šole iz regije, ki bodo predstavile izobraževanje za tehniške poklice, in sicer:

• Srednja šola tehniških strok Šiška
  • Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana (Vegova)
  • Srednja šola za strojništvo, kemijo in varovanje Ljubljana
  • Srednja šola za strojništvo Škofja Loka

Na dogodek se je potrebno prijaviti.

Prijava preko QR kode v prilogi LTH Castings_Dan_odprtih_vrat_e-letak_LJ_3