Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS je pripravilo projekt MEDGENERACIJSKO POVEZOVANJE OB LITERARNIH DELIH, KI SO NAMENJENA NAJSTNIKOM IN ODRASLIM, s katerim želijo povezati skupino mladih bralcev 3. triletja osnovnih šol in srednješolcev.

Cilji:
– spodbujati medgeneracijsko branje literature (evropski trend),
– spodbujati branje med mladimi (učenci 3. triletja osnovnih šol),
– spodbujati branje med odraslimi (starejšimi),
– prispevati k spodbujanju branja v okoljih, kjer te skupine delujejo (na osnovnih in srednjih šolah, v krajevnih skupnostih itd.),
– promovirati kakovostno slovensko mladinsko literaturo iz zbirk »Zlata bralka, zlati bralec« in »Rastem s knjigo«,
– senzibilizirati obe starostni skupini bralcev za teme in probleme, ki jih obravnavajo ta literarna dela, primerjava podobnih besedil, izmenjava mnenj o literaturi, primerjava osebnih izkušenj (tudi obujanje spominov), stkati medgeneracijsko izmenjavo in povezovanje,
– po potrebi spodbuditi tudi drugo medgeneracijsko izmenjavo: npr. iskanje informacij na spletu.

Projekt na šoli poteka od šolskega leta 2015/2016.

K sodelovanju vabim učence 3. triletja, starše, stare starše, krajane, učitelje in ostale delavce šole. Vabljen je vsak, ki rad bere in se o prebranem rad tudi pogovarja.
V šolskem letu se srečamo trikrat. Za sodelovanje se prijaviš knjižničarki Maji Jeras. O datumu srečanja in literarnem delu boste obveščeni naknadno.