Za izredne uspehe učencev, učiteljev in zunanjih sodelavcev na koncu šolskega leta podeljujemo zlati in srebrni znak šole kot najvišje priznanje.

Razrednik na koncu šolskega leta skupaj z učenci preveri kateri učenec/ka je izpolnil kriterije za pridobitev znaka šole. O pridobitvi odloča oddelčni učiteljski zbor na zaključni konferenci. Znak šole se slavnostno podeli na zaključni prireditvi.

KRITERIJI ZA PRIDOBITEV ZLATEGA ALI SREBRNEGA ZNAKA OŠ ZADOBROVA

Učenci – zlati znak (9. razred)

1. Nagrajena raziskovalna, projektna, seminarska naloga (izlet, knjižna nagrada) ali uvrščena na državno tekmovanje.
  2. Osvojitev zlatega priznanja v tekmovanju iz znanja.
  3. Uvrstitev do tretjega mesta na državnem šolskem tekmovanju v športu.
  4. Najboljši športnik – ca šole.

Učenci – srebrni znak (7. in 8. razred)

2. Osvojitev zlatega in srebrnega priznanja v tekmovanju iz znanja.
  3. Uvrstitev do tretjega mesta na državnem in na prvo mesto na občinskem šolskem tekmovanju v športu.

Zunanji sodelavci– zlati znak

1. Donacija opreme ali  denarja ( več kot 1000 €).
  2. Obisk pomembnih oseb ob prireditvah na šoli.

ZLATA KNJIGA

Vpis v Zlato knjigo je za vsakega učenca posebna čast. Zaslužijo si jo učenci, ki so vsa leta osnovnega šolanja najuspešnejši v svoji generaciji (dobitniki zlatega znaka šole).

ZLATI BRALNI ZNAČKARJI

Učenci, ki so vseh devet let pridno brali knjige ob koncu šolanja na naši šoli, zapišejo svoje misli v knjigo Zlati bralni značkarji.

VPISANI V ZLATO KNJIGO

GENERACIJA 2022/2023

Emily Howland, Alja Hudeček, Neva Hudeček, David Paternoster, Neža Bergant Oražem (športnica šole), Nal Kraševec (športnik šole)

GENERACIJA 2021/2022