Knjižnični red |Bralna značka | Dejavnosti |Učbeniški sklad|

Povezana slika

Dobrodošli na spletni strani šolske knjižnice.

V knjižnici vas pričakuje knjižničarka Maja Jeras, univ. dipl. bibl.

Telefon: +(386) 08 205 505 8

Elektronska pošta: maja.jeras@guest.arnes.si

Izposoja na dom je vsak delovni dan (po šolskem koledarju):  8.00 – 8.15 in od 11.00 do 14.00.

V času poteka pouka ali drugih dejavnosti v knjižnici ter kadar je knjižničarka odsotna zaradi izobraževanja, sestankov, bolezni …, je knjižnica za izposojo zaprta (obvestilo je na vratih šolske knjižnice).
     AKTUALNO
  • 11.1.2020 – 17.00 – 18.00 v šolski knjižnici – Medgeneracijsko branje, 2. srečanje (za učence od 6. do 9. razreda, starše, stare starše, učitelje in druge krajane). Do srečanja preberite pesniško zbirko Srečka Kosovela Barž = Kons, besede v prostoru, ki jo prevzamete v šolski knjižnici (in je dar za sodelovanje v projektu). Vabljeni k druženju.
  • 11.12. – festival Brati gore – dejavnost bo potekala v času interesnih dejavnosti Svet pravljic in Bralno ustvarjalnega krožka.
  • 3.12. – Ta veseli dan kulture – prost vstop v kulturne ustanove. Več o dogodki si preberite na povezavi: https://www.gov.si/zbirke/projekti-in-programi/ta-veseli-dan-kulture/
  • 27.11., 1. do 4. ure – obisk knjižnega sejma za učence knjižničarskega krožka in projekta medgeneracijsko branje.
  • 26.11. – 1.12. – 35. slovenski knjižni sejem, Cankarjev dom, prost vstop.
  • 21. november, 17.00 – 18.00 v šolski knjižnici – Medgeneracijsko branje, (za učenci 3. triade, starše, stare starše, učitelje in druge krajane). Do srečanja preberite knjigo Album 14/15/16, ki jo dobite v šolski knjižnici. Vabljeni na bralno srečanje.
  • 14.11. ob 10.00-10.10. – predstavitev seminarskih in raziskovalnih nalog. Za več informacij lahko vprašate v času izposoje. Za sodelovanje pri raziskovalni dejavnosti se prijavite do 24.11. pri učiteljih, psihologinji, knjižničarki.
  • Oktober – Mednarodni mesec šolskih knjižnic. Tudi letos sodelujemo v mednarodnem projektu izmenjava knjižnih kazalk, z učenci od 1. do 5. razreda.
  • Interesne  dejavnosti: Svet pravljic, za 1. in 2. r., v četrtek 14.15 – 15.00; Bralno ustvarjalni krožek, od 2. do 5. r., v torek, 8. uro; Knjižničarski krožek (učenec sam izbere dan in uro, po pouku).
  • 17. september je dan zlatih knjig (obletnica rojstva in smrti Franceta Bevka) in začetek bralne sezone Bralne značke. Danes so prvošolci obiskali šolsko knjižnico  in v dar prejeli slikanico – Škrat Kuzma dobi nagrado Svetlane Makarovič in ilustratorja Tomaža Lavriča.
  • Nacionalni mesec skupnega branja poteka od 9. septembra do 13. oktobra. V knjižnici bodo potekale različni dogodki k pomenu bralne pismenosti in bralne kulture.
  • 8. september – mednarodni dan pismenosti.
  • Med poletnimi počitnicami vabljeni k sodelovanju projekta Poletavci (stari od 7 do 12 let) in NajPoletavci (od 13 do 16 let). Zadnji dan za sodelovanje je 10. september.

(Skupno 1,599 obiskov, današnjih obiskov 1)