Knjižnični red |Bralna značka | Dejavnosti |Učbeniški sklad|

Povezana slika

Dobrodošli na spletni strani šolske knjižnice.

knjižničarka Maja Jeras, univ. dipl. bibl.

elektronska pošta: maja.jeras@guest.arnes.si

Dragi učenci, starši, če boste potrebovali pomoč pri iskanju gradiva, namigu za branje ali bi mi radi kaj sporočili, mi pišite na moj naslov: maja.jeras@guest.arnes.si.

ŠOLSKA KNJIŽNICA IMA SVOJ BLOG. Objavljene so zanimive aktualne vsebine.  Klikni na povezavo.

Pod zavihkom Bralna značka so objavljeni seznami elektronskih knjig.

Založbe so omogočile brezplačno uporabo učbenikov in drugih gradiv, ki so zbrane na tej povezavi: Brezplačna_učna_gradiva_učenci. Za uporabo se je potrebno registrirati.

AKTUALNO

• 2.april mednarodni dan knjig za otroke. Danes imajo rojstni dan vse pravljice sveta, vse knjige za otroke in kar je najpomembnejše, vsi knjižni junaki sveta.
    Od leta 1967 dalje, na rojstni dan Hansa C. Andersena – praznujemo mednarodni praznik, s katerim spodbujamo ljubezen do branja in mladinskih knjig.
    Pisatelji iz vsega sveta vsako leto napišejo nagovor otrokom, v katerem jim sporočajo, zakaj so otroške knjige najboljša stvar na svetu.
    Letos je poslanico za vse otroke sveta napisal naš pisatelj PETER SVETINA z naslovom LAKOTA PO BESEDAH. Mnogi ga že poznate, saj imamo v naši šolski knjižnici kar nekaj njegovih knjig, vse pa zabavne, da je kaj.
  • 22. marec, rojstni dan Ivana Minattija. Ena njegovih najbolj znanih pesmi Nekoga moraš imeti rad.
  • 21. marec, svetovni dan poezije. Vabim vas, da svojo najljubšo pesem delite z nami. Lahko je pesem, ki ste jo napisali sami ali pa jo je napisal nekdo drug. Zbirko bomo naredili s pomočjo aplikacije Padlet. Klikni na povezavo in dodajte svojo pesem s klikom na znak plus, spodaj desno. Ne pozabite zapisati avtorja pesmi. Polepšajmo si dan.
  • Ker je tudi šolska knjižnica morala zapreti svoja vrata, vam bodo na voljo e-gradiva. Če ste člani Mestne knjižnice Ljubljana, si lahko brezplačno izposodite e-knjige preko portala BIBLOS. E-knjige lahko berete preko računalnika, tablice, mobitela, bralnika.
  • Učenci, starši, če boste potrebovali pomoč pri iskanju gradiva, namigu za branje ali bi mi radi kaj sporočili, mi pišite na moj naslov: maja.jeras@guest.arnes.si.
  • Kam za 8. februar? Poglej na povezavi: https://www.ljubljana.si/sl/aktualno/pester-kulturni-dan-v-ljubljani/ in  https://citymagazine.si/clanek/kam-za-8-februar-2020-presernov-dan-slovenski-praznik-kulture/#.
  • 5. februar – svetovni dan glasnega branja. Vabim vas, da v šoli ali doma, namenite nekaj minut glasnemu branju ter sebe in druge okrog sebe obdarite z lepoto besed.
  • 11.1.2020 od 17.00 – 18.00, v šolski knjižnici – Medgeneracijsko branje, 2. srečanje (za učence od 6. do 9. razreda, starše, stare starše, učitelje in druge krajane). Do srečanja preberite pesniško zbirko Srečka Kosovela Barž = Kons, besede v prostoru, ki jo prevzamete v šolski knjižnici (in je dar za sodelovanje v projektu). Vabljeni k druženju.
  • 11.12. – festival Brati gore – dejavnost bo potekala v času interesnih dejavnosti Svet pravljic in Bralno ustvarjalnega krožka.
  • 3.12. – Ta veseli dan kulture – prost vstop v kulturne ustanove. Več o dogodki si preberite na povezavi: https://www.gov.si/zbirke/projekti-in-programi/ta-veseli-dan-kulture/.
  • 27.11., 1. do 4. ure – obisk knjižnega sejma za učence knjižničarskega krožka in projekta medgeneracijsko branje.
  • 26.11. – 1.12. – 35. slovenski knjižni sejem, Cankarjev dom, prost vstop.
  • 21. november, 17.00 – 18.00 v šolski knjižnici – Medgeneracijsko branje, (za učenci 3. triade, starše, stare starše, učitelje in druge krajane). Do srečanja preberite knjigo Album 14/15/16, ki jo dobite v šolski knjižnici. Vabljeni na bralno srečanje.
  • 14.11. ob 10.00-10.10. – predstavitev seminarskih in raziskovalnih nalog. Za več informacij lahko vprašate v času izposoje. Za sodelovanje pri raziskovalni dejavnosti se prijavite do 24.11. pri učiteljih, psihologinji, knjižničarki.
  • Oktober – Mednarodni mesec šolskih knjižnic. Tudi letos sodelujemo v mednarodnem projektu izmenjava knjižnih kazalk, z učenci od 1. do 5. razreda.
  • Interesne  dejavnosti: Svet pravljic, za 1. in 2. r., v četrtek 14.15 – 15.00; Bralno ustvarjalni krožek, od 2. do 5. r., v torek, 8. uro; Knjižničarski krožek (učenec sam izbere dan in uro, po pouku).
  • 17. september je dan zlatih knjig (obletnica rojstva in smrti Franceta Bevka) in začetek bralne sezone Bralne značke. Danes so prvošolci obiskali šolsko knjižnico  in v dar prejeli slikanico – Škrat Kuzma dobi nagrado Svetlane Makarovič in ilustratorja Tomaža Lavriča.
  • Nacionalni mesec skupnega branja poteka od 9. septembra do 13. oktobra. V knjižnici bodo potekale različni dogodki k pomenu bralne pismenosti in bralne kulture.
  • 8. september – mednarodni dan pismenosti.
  • Med poletnimi počitnicami vabljeni k sodelovanju projekta Poletavci (stari od 7 do 12 let) in NajPoletavci (od 13 do 16 let). Zadnji dan za sodelovanje je 10. september.

(Skupno 2,102 obiskov, današnjih obiskov 1)